Dlaczego Solisko

Dla fanów gór

w okolicy:
Góra
Skrzyczne

Najbliżej Gościńca położone jest Skrzyczne (1 257 m), najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego należący do Korony Gór Polski. To miejsce, które aż kipi od atrakcji dla fanów aktywności. Znajdziesz na nim basen dla dzieci, ściankę wspinaczkową, strzelnicę i boisko. Z naszego obiektu jest też bezpośrednie wyjście na Malinowską Skałę, zwornikowy szczyt, z którego biegną grzbiety ku Przełęczy Salmopolskiej i Baraniej Górze.

Góra
Klimczok

W okolicy naszego hotelu czeka również Klimczok, liczący 1117 m n.p.m. szczyt, którego nazwa – według legend – pochodzi od ukrywającego się w jaskiniach na zboczach góry zbójnika Klimczoka. Fani spacerów do dyspozycji mają tutaj 11 szlaków turystycznych o różnej trudności.

Dlaczego Solisko

Dla fanów nart

w okolicy:
Ośrodek narciarski
Mnóstwo możliwości

Nasz Gościniec jest znakomicie zlokalizowany: do głównej stacji Solisko Golgota dojdziesz od nas w butach narciarskich, gdyż to zaledwie odcinek o długości 50 m. Pod poszczególne kolejki nie musisz dojeżdżać autem. Można je zostawić na naszym parkingu, a pomiędzy stokami wygodnie poruszać się wyciągami – wszystko na jednym skipassie!

Dlaczego Solisko

Dla fanów przyrody

w okolicy:
Beskid Śląski
Park Krajobrazowy

Fani przyrody podczas wizyty w naszym Gościńcu w Szczyrku koniecznie powinni wybrać się do Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Obejmuje on 8 rezerwatów przyrody, utworzonych w celu ochrony najlepiej zachowanych fragmentów zbiorowisk roślinnych. Na terenie parku znajdują się źródła Białej i Czarnej Wisełki – dwóch potoków dających początek Wiśle. Tutaj spotkać można również zagrożone gatunki bezkręgowców, a także rzadkie gatunki ssaków, ptaków i ryb.

Dlaczego Solisko

Dla fanów rowerów

w okolicy:
Trasy rowerowe
Skrzyczne, Magurka

Wolny czas najchętniej spędzasz na dwóch kółkach? Szczyrk i jego okolice to wymarzone miejsca dla fanów kolarstwa, zwłaszcza górskiego. Do wyboru masz kilka ciekawych, niezwykle widokowych tras o różnym poziomie trudności, m.in. na Skrzyczne przez Halę Skrzyczeńską, na Beskid przez Migdały, do osiedla Bieniatka przez Górkę czy na Magurę. A to nie wszystko. Tego lata Szczyrkowski Ośrodek Narciarski otwiera pierwsze ścieżki rowerowe typu enduro. Fani wąskich, krętych, pofalowanych ścieżek i trudnych technicznie zjazdów będą mieli do dyspozycji 8 km tras od Hali Skrzyczeńskiej do Gondoli i Soliska. Jedna z tych tras będzie prowadziła bezpośrednio do nas.

Dlaczego Solisko

Dla fanów zwiedzania

w okolicy:
Zabytki, folklor, kultura
Szczyrk

Podczas gościny w Solisku nie można nie odwiedzić pobliskiego Szczyrku. Miasteczko położone wysoko w górach (jego centrum znajduje się na wysokości 460 m) znane jest przede wszystkim jako kurort i ośrodek sportów zimowych. Nie brakuje tu jednak i atrakcji dla fanów poznawania lokalnego kolorytu. Z całą pewnością warto zobaczyć drewniany kościół św. Jakuba, który zbudowano pod koniec XVIII wieku, murowaną kapliczkę z 1829 roku, przedwojenne drewniane wille, kamienne figury przydrożne z I połowy XIX wieku, wreszcie Sanktuarium na Górce z cudownym źródełkiem. Do Szczyrku warto zawitać nie tylko zimą, ale też w ścisłym sezonie letnim. Na przełomie lipca i sierpnia odbywają się tutaj imprezy związane z Tygodniem Kultury Beskidzkiej, podczas których można podziwiać występy zespołów folklorystycznych z różnych stron świata.